Uniwersalne

Uniwersalne

Firma MB Connect posiada w stałej ofercie kable wewnętrzne typu Breakout, kable uniwersalne, zewnętrzne, mikrokable, kable napowietrzne typu DROOP, specjalistyczne i inne. Posiadamy bogaty stan magazynowy kabli światłowodowych w zależności od ich typu, oraz rodzaju i ilości włókien. W stałej ofercie posiadamy kable renomowanego producenta - Draka należącego do Prysmian Group. Grupa Prysmian jest światowym liderem w branży kabli i instalacji energetycznych i telekomunikacyjnych. Konsorcjum produkuje między innymi wysokiej klasy kable i wyposażenie do komunikacji głosowej, transmisji danych i obrazu oraz oferuje kompletny asortyment włókien światłowodowych, kabli światłowodowych i miedzianych oraz systemów połączeniowych. Na indywidualne zapotrzebowanie Klienta możemy zaproponować również kable innych znanych producentów takich jak TELE-FONIKA, BELDEN, Leoni, Lapp Kabel, Optix i inne.

Uniwersalne

            Kable światłowodowe uniwersalne posiadają do 24 włókien w tubie centralnej (większa ilość włókien w konstrukcji tubowej). Są przeznaczone do tworzenia wiązek światłowodowych dla połączeń między budynkowych jak i wewnątrz budynkowych. Znajdują szerokie zastosowanie w instalacjach budynkowych jak i przemyśle. Konstrukcja tubowa pozwala znacząco zmniejszyć średnicę zewnętrzną kabla co przekłada się znacząco na łatwość instalacji i prowadzenia kabla. Zewnętrzna powłoka LSOH ma decydujący wpływ na zastosowanie kabli tego typu w budynkach. Szeroki zakres temperatur pracy pozwala stosować kable uniwersalne również w instalacjach zewnętrznych.

MB Connect posiada w swojej ofercie kable z wszystkimi typami włókien (SM, OM1, OM2, OM3, OM4), w zakresie od 4 do 24 włókien w tubie w dwóch wariantach: z maksymalną siłą naciągu 1kN (korzystny stosunek jakości do ceny), oraz z maksymalną siłą naciągu 1,5kN (kable te spełnią oczekiwania najbardziej wymagających Klientów). Kable z większą ilością włókien dostępne są w wersji wielotubowej z odpowiednio większą maksymalną siła naciągu.

Parametry kabli światłowodowych uniwersalnych:

Cechy produktu:

 • Zakres temperatur (zgodny z normą IEC 60794-1-2-F1):
  transport(przechowywanie): -30 do +60 ̊C
  instalacja: -15 do +40 ̊C
  praca: -35 do +60 ̊C
 • Luźna tuba 2,8/3,5mm wypełniona żelem hydrofobowym z włóknami światłowodowymi
 • Hydrofobowa otulina z włókien szklanych
 • Powłoka zewnętrzna FireBur, odporna na UV, IEC 50290-2-27
 • Odporność ogniowa (zgodna z normami IEC 60332-1-2, IEC 60754-1, IEC 60754-2 i IEC 61034-2
 • Kable odporne na wzdłużne przenikanie wody

Zastosowania: LAN, CATV,  transmisja danych, sieci pasywne, sieci budynkowe i w kanalizacji zewnętrznej, przemysł.